İnşaat yapacaksınız duvar seçiminde tereddütleriniz var!......Ev,yazlık,villa,fabrika yapacaksınız sistem ve malzeme konusunda karar veremiyorsunuz!.....İşyeriniz var ara kat lazım bilgiye ihtiyaç duyuyorsunuz!......Tüm bunları konuşmak için bir çay içmeye ne dersiniz?...Mehmet KARAMUSTAFAOĞLU (İnş.Müh.İ.T.Ü.).... 0.212.671 92 92
Anasayfa Ürünler
YTONG ÜRÜNLER. Ytong Fiyat için: 212. 659 28 28 - 454. 216 39 40 - 452. 214 92 80- Email: info@inmode-ytong.com.
Yazdır E-posta

Garaj Tavanı Yalıtımı

Garaj ve Bodrumlar için doğru ısı yalıtım sistemi

Garaj tavanları ve geçitler, yapıda genelde kötü yalıtılmış veya hiç yalıtılmamış yüzeylerdir. Dolayısıyla duvar ve tavanlardan, yoğun biçimde ısı enerjisi kayıpları yaşanmaktadır.

Garaj, bodrum ve geçitlerin üstünde bulunan daire ve iş yerlerinde zeminden kaybolan ısı enerjisi, iç ortamın ısıl konfor şartlarını bozmakta, bu hacimleri ısıtmak mümkün olmamaktadır.

Gerek garajların ve bodrumların tadilatında olsun, gerek yeni bir garaj ve bodrum inşaatında olsun; enerji verimli ve yalıtımlı inşaat tarzı vazgeçilmezdir.

Acil çıkış koridorlarında olduğu gibi bodrum ve garajlarda da ısı yalıtımına ilave olarak, yangın korunumu gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Geçmişte yaşanan tecrübelere dayanarak, yapının bu kısımlarında da yangın sırasında duman oluşturmayan, yanmaz yalıtım malzemeleri talep edilmektedir. Monolitik ve mineral bazlı Ytong Isı Yalıtım Plağı, özellikle geniş alanlarda, fakat aynı zamanda da eğimli ve bölünmüş garaj tavanı ve duvarların uygulamasına çok uygundur.

Isı, yangın ve ses yalıtımı bir arada

Garajlardaki motorlu taşıt gürültüsü rahatsız edici seviyelerde olabilir. Ytong Yalıtım Plakları gözenekli yapısı sebebi ile gürültünün bir kısmını emerek konfor seviyesini arttırır. (DIN EN 11654’e göre ses emicilik sınıfı: D) Betonarme yüzeyler gürültüyü yansıtırken, Ytong yalıtım plağı ile ısı yalıtımı yapılmış tavanlarda hem yangın yalıtımı, hem de ses yalıtımı sağlanmış olur.

Devamını oku...
 
Yazdır E-posta

 Ytong Isı Yalıtım PlağıIsıl iletkenlik değeri 0,05 W/mK olan Ytong Isı Yalıtım Plağı, mineral esaslı, masif ve yanmaz bir ısı yalıtım malzemesidir.

Bu ürün, yapıların ısı yalıtımı amacıyla hem dış hem de iç yüzlerinde kullanılabildiği gibi, hem eski hem de yeni yapılara uygulanabilir.
Uygulama alanları aşağıdaki gibidir:

Ytong ile aynı özelliklere sahip olduğu için, diğer Ytong malzemeler için de ideal bir tamamlayıcıdır.
Kullanıldığı tüm alanlarda ısı köprüsü olmaksızın verimli bir çalışmayı mümkün kılar.

5, 6, 8 ve 10 cm kalınlıkta, 60 x 40 cm boyutlarında üretilir. Masif ve stabil formu, bu malzemenin hızlı ve kolay işlenmesini mümkün kılar. Bir el testeresi,
maket bıçağı veya benzeri aletle kolaylıkla ve temizce kesilebilir.

  • Yanıcılık Sınıfı: A1 (Hiç yanmaz)
  • Boyut Toleransı: ± 2 mm
  • Profil Yapısı: Düz
  • Ürün Standardı: TSE K 119

Özellikleri 

Devamını oku...
 
Yazdır E-posta

Ytong Çatı plağı, ancak birden çok malzemenin kombinasyonu ile elde edilebilecek çok yönlü özellikleri tek başına yerine getirebilen bir yapı malzemesi ve montaja hazır bir yapı bileşenidir.

Taşıyıcılık, uzun ömür, yangın emniyeti, ses yalıtımı, difüzyona açık olma ve herşeyden önemlisi yüksek ısı yalıtımını bir arada sunabilmektedir. Çatı elemanları her çeşit (düz veya eğimli çatı), her biçim (beşik çatı, kırma çatı, şed çatı gibi) ve her çatı örtüsü ile (havalandırmalı-soğuk çatı veya havalandırmasız-sıcak çatı gibi) uygulanabilir.

Devamını oku...
 
YTONG CEPLİ HAFİF ASMOLEN Yazdır E-posta

Ytong'dan asmolen de sorunları çözecek, hafif, yanmaz, ekonomik yeni ürün... 

 "CEPLİ HAFİF ASMOLEN"

 46 yıldan bu yana güvenli ve kaliteli yapıların üretilmesine katkı sağlayan Ytong, yapı sektörüne yenilikçi bir ürün daha sunuyor. Ergonomik, ekonomik, yanmaz ve masif “Cepli Hafif Asmolen”, inşaatlarda yeni bir dönem başlatacak.

Yapı malzemesi sektörünün lider markası Ytong’un yeni ürünü “Cepli Hafif Asmolen” döşemelerde yeni bir dönem başlatıyor. Cepleri sayesinde taşıması ve uygulaması çok daha kolay olan, ekonomik, yanmaz ve ısı yalıtım özelliğine sahip bu ürünle, asmolen döşeme imalatında hem betondan hem de sıvadan tasarruf sağlamak mümkün olacak.

 

Ayrıca bu cepler,  asmolen malzemenin betonarme sisteme ankrajını güçlendirmesi bakımından da önem taşıyor.

Devamını oku...
 
Yazdır E-posta

Projeleri incelemek için önce" DEVAMINI OKU.." sonrada resimleri tıklayarak projeleri inceleyebilirsiniz. Kendi yaptırdığınız özel Projeler veya mevcut projelerde değişiklik önerileriniz için bizi arayınız.

1.
Montajı son derece kolay olan projelerimiz. Anahtar teslimi maliyet açısından 3 kata kadar olan konutlarda en pratik, en ucuz,en sağlıklı yapılardır. Konutunuzu yapacağınız eklentilerle çok modern bir villaya dönüştürebilir,bir köy evi,yayla evi olarak değerlendirebilir sıradan bir sosyal konut olarak kullanabilirsiniz.
2.
İnşaatınızın maliyetini daha başlangıçta sağlıklı olarak yapabilir,maliyeti taksitlendirebilir maliyet artışlarından etkilenmezsiniz.

Devamını oku...
 
YTONG ALSECCO DONATI SIVASI

Ytong alsecco donatı sıvası özellikle brüt betonda sıva öncesi yapışmayı sağlayıcı iyi çözüm.

Mineral – sentetik ısı yalıtım levhalar ve brüt beton yüzeylere sıva yapılabilmesi için alsecco hafif sıva ED1 öncesi uygulanan aderans donatı sıvası.

Teknik Veriler:

Devamını oku...
 
YTONG MULTİPOR ISI YALITIM PLAĞI Yazdır E-posta

Multipor ısı yalıtım plağı gerçekten alternatifsiz, yanmaz, hafif, uygulaması kolay, binanızın nefes almasının engellemeyen, zamanla bozuşmayan, böcek barındırmayan,Ekonomik harika bir ürün. Mantolama yapacağınız ürüne karar vermeden kesinlikle inceleyiniz.

Avrupa Birliği ülkelerinde “Yapılarda Yangın Güvenliği” her geçen gün daha önemli hale gelirken ve emniyet standartları gittikçe daha güvenli sınırlara çekilirken, Multipor isimli mineral esaslı, masif ve yanmaz “Isı Yalıtım Plağı” yapımcıların yüzünü güldürüyor.

Dünyada gazbeton endüstrisindeki en çarpıcı gelişme olarak nitelendirilen ve bir tür hafif Ytong malzemesi olan Multipor, yakın zamanda ülkemizde de artan sayıda uygulanmaya başladı.

 

Devamını oku...
 
YTONG ALÇI SIVA Yazdır E-posta

YTONG ALSECCO ALÇI ALÇI ESASLI SIVALAR

ALSECCO ALÇI ESASLI EL SIVASI: ALÇI-EL.

İç mekanlarda gazbeton,tuğla,beton,brüt beton,bims ve sair mineral esaslı duvar ve tavan yüzeyler için, ses ve ısı yalıtım özelliği arttırılmış alçı esaslı el sıvası.

Ürün Özellikleri:
Tamamen mineral esaslı yapı
Onaylanmış yüksek ürün kalitesi
Kullanım süresinin uzunluğu nedeniyle rahat ve firesiz uygulanabilme
Az tüketim, kısa sürede daha fazla yüzey sıvanması nedeniyle son derece ekonomik
Tüm mineral esaslı yüzeylere çok iyi yapışma

 

Devamını oku...
 
YTONG ALSECCO SIVA Yazdır E-posta
Alsecco hafif sıva tüm duvarlarda kullanılabileceği gibi özellikle YTONG duvarlar için geliştirilmiş adeta duvarla bütünleşen harika bir ürün. Hafif, duvarın ısı yalıtım özelliğini arttıran, nefes alabilen, tüm duvar çatlamalarını ortadan kaldıran ekonomik bir sıva türü.
 
DIN 18550 Sıva Kavram ve Düzenlemeleri Esasları, Bölüm 4 Sınıfına giren ve burada belirtilen özellikleri sağlayan, DIN 1060 - DIN 1164'de yer alan mineral esaslı bağlayıcılarla üretilmiş ve Kuru Harç Birim Ağırlığı y : 0,6 kg/dm3 ile 1,2 kg/dm3 arasında olan sıvalar mineral esaslı hafif sıvalar olarak tanımlanır.
 
NEDEN ALSECCO HAFİF SIVA?
Isı yalıtım değeri yüksek ve mineral esaslı olan tüm duvar yüzeyleri,
yine kendi yapısına uygun bir sıva sistemi ile kaplanmalıdır.
 
Devamını oku...
 
YTONG KONUT SİSTEMİ NEDİR? Yazdır E-posta

Karamustafaoğlu A.Ş. 1986 dan beri ülkemizin hemen her yerinde "Ytong Konut Sistemleri" ni uygulamaktadır.
YTONG KONUT SİSTEMİ SİSTEM TANITIMI

Ytong konut sistemi, konut üretimini hızlandırmak ve en ekonomik çözümü oluşturmak amacı ile geliştirilen bir hazır konut sistemidir.

1.Yapı Tarzı:
Yapının duvarlarından, çatı ve normal kat döşemelerine kadar tüm aksamları Ytong Yapı Malzeme ve Elemanları ile kolayca inşa edilir. İnşaat alanı nerede olursa olsun çimento, kum, kalıp ve işçilik masrafları diğer sistemlere göre en az seviyeye iner.

Devamını oku...
 
YTONG SÖVE Yazdır E-posta

Ytong Sövelerle pencerelerinizi ve kapılarınızı en ucuz ve en kolay şekilde estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Dolu dan etkilenmez ve kesinlikle yanmaz.
 
Özellikleri ve Kullanıldığı Yerler :

Ytong söveleri; kapı ve pencerelerde, mimari estetik sağlamak amacıyla yatay ve düşey olarak kullanılırlar.
Dış duvarlarda yer alan beton lentoların iç yüzeylerinde zaman içinde yoğuşma ve küflenme sonucu ortaya çıkan yapı hasarları, Ytong lento ve sövelerinin kullanılması ile ortadan kalkmaktadır.
Ytong lentoları ve söveleri ile birlikte homojen bir görüntü ve yapıya sahip olan Ytong duvarlar gerek ısı geçirgenliği ve buhar geçirgenlik direnci gerek hacim sabitliği açısından bir bütünlük oluşturmaktadır.Taşıyıcı olmayan söveler, G3 sınıfında donatılı olarak maksimum 6 m olmak üzere 1

Devamını oku...
 
YTONG LENTO Yazdır E-posta

Ytong lentolar; pencere ve kapı üstlerinde kullanım için en uygun, en ekonomik malzemedir

Özellikleri ve Kullanıldığı Yerler:
Ytong duvarların bünyesinde ısı köprüsü oluşturan beton lentoların yerine kullanılmaktadır. Böylece dış duvarlarda yer alan beton lentoların iç yüzeylerinde zaman içinde yoğuşma ve küflenme sonucu ortaya çıkan yapı hasarları ortadan kalkmaktadır. Ytong lentoları ile birlikte homojen bir görüntü ve yapıya sahip olan Ytong duvarlar, ısı geçirgenliği, buhar geçirgenlik direnci ve hacim sabitliği açısından bir bütünlük oluşturmaktadır.Ytong lentoların boyutları Ytong duvar bloklarının boyutları ile uyumludur. Böylece duvar örgüsü sırasında kolaylıkla duvara monte edilebilirler. Ytong lentoları çelik hasır ile donatılmışlardır.

Devamını oku...
 
YTONG BÖLME PANOLARI Yazdır E-posta

Ytong bölme panoları özellikle işyerleri için sağlıklı, çağdaş, kolay uygulanabilir çözümler sunmaktadır. Yapınızda hafiflik ve yangın güvenliği açısından en iyi çözümdür. 

Ytong Bölme panoları Özellikleri ve Kullanıldığı Yerler :

10 cm kalınlıktan 30 cm kalınlığa ve en fazla 6 m boya kadar üretilen yapı elemanları olup 90 kg/m² rüzgâr yüküne dayanıklıdır. betonarme yapıların bölme duvarı olarak kullanılmaktadır.

Devamını oku...
 
YTONG DONATILI DUVAR ELEMENLARI Yazdır E-posta

Ytong donatılı duvar elemanları çelik ve betonarme iskeletli fabrika yapılarının alternatifsiz duvar malzemesidir. Depremde göçmez, Uygulanması kolay, ısı yalıtımı sağlayan, bakımı kolay, içeride raf ve benzeri malzeme montajına uygun, ekonomik bir malzemedir.

Özellikleri ve Kullanıldığı Yerler :

Ytong Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları; G4 sınıfında, antikorozif çift sıra çelik donatılı olarak imal edilirler ve bu sınıfın özelliklerine sahiptirler. Ytong Yatay Duvar ve Düşey Duvarları sanayi ve ticari yapıların dış ve iç duvar yapımında kullanılmak üzere imal edilirler. Elemanlar G3 sınıfında, antikorozif çift sıra çelik donatılı olarak 90 kgf/m² rüzgâr yüküne göre imal edilirler. İstek halinde daha yüksek dayanımlarda eleman üretmek mümkündür.
Ytong yatay duvar ve düşey duvar elemanları taşıyıcı yapıya (betonarme veya çelik) dıştan, içten

Devamını oku...
 
YTONG ÇATI, DÖŞEME, ARA KAT, ASMA KAT PLAKLARI Yazdır E-posta

Firmamızın uzmanlık alanlarından biri daha,
ARA KAT: Kat yüksekliği fazla olan binalarda araya ilave bir kat ekleyerek faydalı kullanım alanını iki katına çıkartan harika bir uygulama
DÖŞEME:Hazır konutlarda, İşyeri ve fabrikalarda ara kat yapımında üzerinde çalışılacak alanlarda kullanılan ve
1000 Kg/m2 faydalı yüke kadar uygulama yapılan elemanlardır.
ÇATI: Tüm binalarda binanın çatısı olarak kullanılan yapı elemanlarıdır. Binada çatı arasını yaşam alanı haline getirir,  sağlıklıdır, ekonomiktir, hafiftir, zamanla bozulmaz, bakteri barındırmaz.

Özellikler ve Kullanıldığı Yerler
:
Çatı elemanları her çeşit (düz veya eğimli çatı), her biçim (beşik çatı, kırma çatı, şed çatı gibi) ve her çatı örtüsü ile (havalandırmalı-soğuk  çatı veya havalandırmasız -sıcak çatı gibi) uygulanabilir.

Devamını oku...
 
YTONG ÖRGÜ TUTKALI Yazdır E-posta

Ytong örgü tutkalı özellikle ytong örmek için geliştirilmiş bir ürün. Son derece ekonomik. Ytong tutkalı ile duvarınızı
ördüğünüzde; duvarınızın mukavemeti, ısı yalıtım özelliği tam olur ve duvarınız çatlama yapmaz.

Özellikleri ve Hazırlanması :
Ytong blokları Ytong tutkal ile örüldüğünde, blokları ıslatmaya ihtiyaç kalmaz. Tutkallı blok uygulamasında
düşey ve yatay derzler en fazla 3 mm olduğundan duvarın taşıma gücü artmakta, ısı köprüleri azalmaktadır.
Tutkal kalınlığı genellikle 1 – 2 mm olmaktadır. Ytong örgü tutkalı TS 2510’daki C sınıfı derz harcına eşdeğer mukavemettedir.

a.
Tutkal küçük partiler halinde hazırlanır.
b. Temiz bir leğen içerisine önce yarısına kadar su konulur.
c. Ytong Örgü Tutkalı suya yavaş yavaş ilave edilirken sürekli karıştırılır.

Devamını oku...
 
YTONG U BLOKLARI Yazdır E-posta

Ytong U bloklar konusunda alternatifsiz, kullanım alanı sizin hayal dünyanız kadar geniş bir ürün.

Kullanıldığı bazı yerler:

Yüksek duvarlarda, ara hatıl üretiminde,
Çatı kalkan duvarlarının üst hatıl üretiminde,
Baca üretimlerinde,
Yağmur iniş borularının gizlenmesinde,
Yangın duvarları inşaasındaki betonarme yüzeylerin gizlenmesinde kullanılmaktadırlar.
Özellikle yığma yapıların duvar üst betonarme hatıllarının imalatında ahşap kalıp yerine kullanıldığında, dış ve iç duvar yüzeylerinde homojen bir satıh oluşumunu sağlarlar. Böylece ortaya çıkması muhtemel ısı köprleri de izole edilmiş olur. Ayrıca Ytong U blokları duvar içinde yer almış olan betonarme yüzeyler ile Ytong duvar bloklarının uyumunu da sağlamış olurlar.

Devamını oku...
 
YTONG ASMOLEN BLOKLAR Yazdır E-posta

Ytong un geleneksel asmolen ürünüdür,Teknik özellikleri duvar elemanları ile aynı, tam dolu, özellikle bu ürünümüzü kullanmayı sevenler için üretilmeye devam eden bir malzemedir.Yanmaz, yüksek ses, ısı yalıtımı sağlar ve ekonomiktir.

K
ullanıldığı Yerler :    

Genellikle büyük açıklıkların geçilmesinde, kalınlaşan beton plak döşemeler yerine dişli döşemeler tercih edilmektedir. Dişler arası boş bırakılarak tavanda sarkan dişler görülebileceği gibi dişler arasına hafif olan Ytong Asmolen Bloklar koyarak düz bir tavan elde edilmesi de mümkündür.

Bu döşemelerde sarkan dişlerin üretilmesi için kalıp masrafı, daha sonra da sıva boya gibi işlemlerin maliyeti fazla olacağı için genellikle dişler arasına konulan hafif Ytong Asmolen Blokları döşemenin ısı yalıtım gücü ve ses yalıtım direnci artırılmış olur. Ayrıca daha sonra yapılacak olan asma tavan gibi pahalı çözümlerin önüne geçilmiş olunur.

Devamını oku...
 
YTONG DUVAR BLOKLARI Yazdır E-posta

YTONG un tüm Dünyada yapı sektöründe gerçek devrim yaratan ilk ürünü.Yapıların gerçek ısı yalıtım zırhı. Bu duvarları ilinize göre yeterli kalınlıkta uyguladığınızda, kolon ve kirişleri de MULTİPORLA kapladığınızda ek bir mantolamaya gerek kalmaksızın binanızı en iyi hale getirmiş olursunuz. Lütfen bu ürünü kullandıktan sonra binanıza mantolama yaparak ek masraf yapmayınız ve sağlıksız hale getirmeyiniz.

 Ytong Duvar Bloklarının Kullanıldığı Yerler :
YTONG Duvar Blokları; betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike gibi yapı sistemlerinde dış ve iç dolgu duvar malzemesi olarak yada yığma yapılarda taşıyıcı dış ve iç duvar malzemesi olarak kullanılırlar. Ateşe dayanıklı duvar ve yangın duvarları yapımında özellikle tercih edilen yapı malzemeleridir.60 cm boyunda, 25 cm yükseklikte ve çeşitli kalınlıklarda üretilirler. Alın profil yapısına göre; Tek Geçmeli, Çift Geçmeli ve Düz duvar blokları olarak adlandırılırlar.

Devamını oku...